Informacja dla osób prowadzących zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuaży i piercingu, rehabilitacyjne oraz masażu

  2020-04-01    158
Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, związaną z ogłoszeniem pandemii koronawirusa (wywołującego COVID-19) oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31.03.2020r. zamknięte zostały wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuaży i piercingu, rehabilitacyjne oraz masażu.

 

W związku z tym informujemy, że uczestnicy projektu „Drogowskaz na biznes 6”, którzy wykonują w ramach prowadzonej działalności w/w usługi, muszą czasowo zawiesić prowadzenie działalności gospodarczej. Okres ten nie będzie wliczany do wymaganego okresu utrzymania działalności gospodarczej a zatem po ponownym podjęciu działalności musi ona być prowadzona proporcjonalnie dłużej o okres jej zawieszenia. Np. jeśli działalność zawieszona zostanie na okres 2 miesięcy, to po ponownym podjęciu działalności musi być prowadzona dłużej o okres jej zawieszenia, czyli o 2 miesiące.

Dodatkowo informujemy, że na czas zawieszenia działalności gospodarczej wstrzymane zostaną wypłaty dotyczące wsparcia pomostowego. Przywrócenie wypłat nastąpi po ponownym podjęciu działalności.

Wypełnione i podpisane oświadczenie dotyczące zawieszenia działalności (POBIERZ) oraz zaktualizowany wpis do CEIDG (pobrany ze strony https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx) należy przesłać meilem (skan dokumentów) na adres k.ostapkiewicz@atut.org.pl 

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 - 2020.
Fundacja
Rozwoju
Przedsiębiorczości
14-100 Ostróda
ul. Jana III Sobieskiego 3c/57
+48 89 646 79 57
+48 500 314 515
+48 89 762 49 03
sekretariat@atut.org.pl
Obserwuj nas na Facebooku